Oprócz tego warto także zobaczyć ile wynosi czas rejestracji, czy zarówno ona, jak i prowadzenie konta jest darmowe, w jaki sposób  dochodzi do weryfikacji tożsamości. Liczy się także czas realizacji transakcji. Sama wymiana pieniędzy odbywa się z reguły natychmiastowo, natomiast czas przelewu środków na rachunek bankowy może już potrwać. Pamiętajmy też, że dużo zależy od samego banku.

Jeśli kantor online posiada dobre opinie użytkowników i jest polecany to znak, że warto nawiązać z nim współpracę. Opinie innych osób są naprawdę cenną informacją.

Istotną kwestią jest bezpieczeństwo. Zarówno transakcji, jak i samych środków. Kantory powinny posiadać licencje KNF, stosować procedury związane z RODO oraz być pod nadzorem  Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Dzięki temu mamy pewność, że nie uczestniczymy w praniu brudnych pieniędzy i nie wspieramy terrorystów. Przepływ pieniędzy oraz danych powinien odbywać się tylko i wyłącznie z wykorzystaniem bankowych platform transakcyjnych, a wszystkie dane przesyłane między urządzeniem mobilnym, a platformą powinny być szyfrowane za pomocą protokołu SSL.

Oferty internetowych platform wymiany walut ciągle się zmieniają. Nie tak łatwo ustalić, która z nich jest najlepsza. Najczęściej najlepiej ocenianym kantorem internetowym jest https://www.dobrykantor.pl/ jednak warto śledzić rankingi, określić swoje cele i oczekiwania co do dokonywanych transakcji, prześledzić co nam proponują, poczytać opinie oraz zerknąć na sam wygląd serwisu. Zajmie to nie dużo czasu, a późniejsze korzystanie z kantoru będzie czystą przyjemnością.