Kantor internetowy czy stacjonarny?

Chcą dokonać wymiany waluty, pierwsze kroki kierujemy do punktu stacjonarnego. Z przyzwyczajenia idziemy do stacjonarnego kantoru walut. Obecnie jednak i już od dawna, bo od 2009 roku mamy możliwość wymiany waluty w wygodny sposób online, do którego przekonała się zdecydowana większość Polaków. Z tego typu usług korzystają najczęściej firmy obracające dużą gotówką. Niemniej jednak to rozwiązanie korzystne dla każdego z klientów również indywidualnych.

E-kantor – jak to działa?

Aby skorzystać z usług kantoru internetowego, potrzebujemy dwóch kont, a dokładnie złotówkowego i walutowego. W danym serwisie wymiany walut musimy najpierw dokonać rejestracji. Stając się dzięki niej klientem danego kantoru online możemy dokonywać bezproblemowej wymiany, przelewając środki z rachunku osobistego na konto walutowe zwane też portfelem i zlecając ich wymianę na żądaną walutę.

Czy to się opłaca?

Jeśli chodzi o opłacalność internetowych usług wymiany waluty okazuje się, że możemy na każdej z takich operacji zaoszczędzić nawet do 6%, porównując transakcję w punkcie stacjonarnym. Z kantorów internetowych najczęściej korzystają klienci biznesowi, firmy, ale też zdecydowanie często osoby wyjeżdżające za granicę lub chcące bezproblemowo dokonywać zakupów w zagranicznych sklepach online. W ten sposób oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale też czas. W każdym z serwisów możemy sprawdzić cenę waluty i dokonać ostatecznej decyzji tam, gdzie będzie nam się ona opłacała najbardziej.

https://www.dobrykantor.pl/

2 myśli na temat “Kantor internetowy czy stacjonarny?

Dodaj komentarz